header
Udstillinger - Resultater
2018 2017 2016 2015 2014 2013 og
tidligere år

Herning, 06-Nov-16, DKK International udstilling
Dommer: Andras Korozs (Ungarn)
Antal tilmeldte hunde: 54, heraf 47 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (2)
SL. 1, Bedste Baby Knatteberga's Elit Hoopa
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
SL. 2 Aldibara's Kygo Rmx By LyVi
Ejer: Trine Johansen, Viby Sj.
Baby klasse, tæver (1)
SL. 1 Leodania's Happy Birthday Ms Lopez
Ejer: Randi Plesner, Mariager
Hvalpeklasse, hanner (1)
SL. 1 Mamili's Zaragon
Ejer: Ingela Westphal, Sverige
Hvalpeklasse, tæver (3)
SL. 1, Bedste Hvalp Mamili's Zooropa
Ejer: Liv Gade, Norge
SL. 2 Lions of Dogs Polar Orca
Ejer: Henriette Andersen, Årslev
SL. 3 Lions of Dogs Polar Corax
Ejer: Benda Ulnits, Hjerm
Juniorklasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Mamili's X Files
Ejer: Hilde Tangen, Norge
Exc. 2, CK Bonito vom Löwengarten
Ejer: Bente Skov, Tikøb
Exc. 3 Villa Bjørnebo's Mr Morelo
Ejer: Edel Sunde, Jan Rytter Sunde, Norge
Vg. 4 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Exc. 2 Lions of Dogs Bovidae Kudu
Ejer: Henriette Andersen, Susanne Schou, Årslev
Vg. 3 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Åben klasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Amicus Leo vom Zarendorf
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
Exc. 2, CK Knatteberga's Haloween Ghost
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Exc. 3 Leodal's Exclusive Escalade
Ejer: Victoria Smith, Norge
Ikke mødt Ursus Vom Löwengarten
Ejer: Christian Jensen, Herlufmagle
Championklasse, hanner (10)
Exc. 1, CK Pia Desiderata Dianthus Golden Cros
Ejer: Yulia Tsybulnikova, Rusland
Exc. 2, CK Skjærgaardens Mstar Troisgros
Ejer: Astri Aanestad, Norge
Exc. 3, CK Unique Dogs Moonwalker
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
Exc. 4, CK Khaimas' Here Comes The Sun
Ejer: Gudrun Andersen, Norge
Exc Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc Sandiana's Perfect Day
Ejer: Ingela Westphal, Sverige
Exc Amikus Optimus Vitalis
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
Exc Mamili's What You See What You Get
Ejer: Hilde Tangen, Norge
Ikke mødt Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Løgstrup
Ikke mødt Duvasgårdens True Trophy
Ejer: Randi Breivik, Norge
Veteranklasse, hanner (2)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Knockando's Qmp Quincy Red
Ejer: Ruth Lintonsson, Sverige
Exc. 2, CK Star of Regulus' Lucky Punch
Ejer: Thomas Annesen, Nivå
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, CACIB Amicus Leo vom Zarendorf
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
2 Knockando's Qmp Quincy Red
Ejer: Ruth Lintonsson, Sverige
3. Res. Cert, Res. CACIB Pia Desiderata Dianthus Golden Cros
Ejer: Yulia Tsybulnikova, Rusland
4 Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Juniorklasse, tæver (6)
Exc. 1, CK Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Exc. 2, CK Gep's Big Bear's Smiles A Lot
Ejer: Irmelin Lefdal, Norge
Exc. 3, CK Villa Bjørnebo's Miss Sharky
Ejer: Torill Gustafsson, Edel P. Sunde, Norge
Exc. 4 Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Vg A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Ikke mødt Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Mellemklasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby, Norge
Exc. 2, CK Knockando's Yin Tiger Of Villany
Ejer: Ruth Lintonsson, Sverige
Exc. 3 Khaimas' Royal Surprise
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Exc. 4 Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Åben klasse, tæver (6)
Exc. 1, CK Skjærgaardens Disney-Minnie Mouse
Ejer: Tone Mosby, Norge
Exc. 2, CK Rua Soleil Flower 2 Skærgaarden
Ejer: Tone Mosby, Norge
Exc. 3, CK Knatteberga's Haloween Gift
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Exc. 4, CK Rus Neva-Da Rebecka
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
Vg Star of Regulus' Soft Alpaca
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Vg Kiramoon Athene
Ejer: Susanne Vorsaa, Sakskøbing
Championklasse, tæver (5)
Exc. 1, CK Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby, Norge
Exc. 2, CK Curemidas Beautiful Diamond
Ejer: Liv Gade, Norge
Exc. 3, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 4 Mamili's The Winner Takes it All
Ejer: Liv Gade, Norge
Ikke mødt Aldibara's Enjoying Corona Beer
Ejer: Roald Sagstad, Norge
Veteranklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson, Sverige
Exc. 2 Star of Regulus' Lucky Lips
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Ikke mødt Sjöwildas Missy Eliot
Ejer: Lisbeth Andersson, Sverige
Bedst i køn, tæver
1. BIM, CACIB Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby, Norge
2. Cert Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
3. Res. Cert, Res. CACIB Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby, Norge
4 Knockando's Yin Tiger Of Villany
Ejer: Ruth Lintonsson, Sverige
Opdrætsklasse
1. Hæderspræmie, Ærespræmie Knockando's
Ejer: Ruth Lintonsson, Sverige

Herning, 05-Nov-16, DKK International udstilling
Dommer: Bo Skalin
Antal tilmeldte hunde: 60, heraf 51 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (2)
SL. 1, Bedste Baby Aldibara's Kygo Rmx By LyVi
Ejer: Trine Johansen, Viby Sj.
SL. 2 Knatteberga's Elit Hoopa
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
Baby klasse, tæver (2)
SL. 1 Khaimas' New Girl In The Game
Ejer: Sandie Langhorn, Allan Johansen, Broager
SL. 2 Leodania's Happy Birthday Ms Lopez
Ejer: Randi Plesner, Mariager
Hvalpeklasse, hanner (1)
SL. 1 Mamili's Zaragon
Ejer: Ingela Westphal, Sverige
Hvalpeklasse, tæver (4)
SL. 1, Bedste Hvalp Mamili's Zooropa
Ejer: Liv Gade & Chris Gjessing, Norge
SL. 2 Lions of Dogs Polar Orca
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse
SL. 3 Lions of Dogs Polar Corax
Ejer: Benda Ulnits, Hjerm
SL. 4 Lions of Dogs Polar Alces
Ejer: Mikkel Sørensen, Emma Jensen, Bramming
Juniorklasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Villa Bjørnebo's Mr Morelo
Ejer: Edel Sunde, Jan Rytter Sunde, Norge
Exc. 2, CK Mamili's X Files
Ejer: Hilde Tangen, Norge
Vg. 3 Bonito vom Löwengarten
Ejer: Bente Skov, Tikøb
Vg. 4 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Vg. 3 Lions of Dogs Bovidae Kudu
Ejer: Henriette Andersen, Susanne Schou, Årslev
Åben klasse, hanner (6)
Exc. 1, CK Amicus Leo vom Zarendorf
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
Exc. 2, CK Pia Desiderata Dianthus Golden Cros
Ejer: Yulia Tsybulnikova, Rusland
Exc. 3, CK Knatteberga's Haloween Ghost
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Exc. 4 Leodal's Exclusive Escalade
Ejer: Victoria Smith, Norge
Exc Ursus Vom Löwengarten
Ejer: Christian Jensen, Herlufmagle
Ikke mødt Always Sunshine Extreme Zon
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
Championklasse, hanner (10)
Exc. 1, CK My Leogrif Barthez
Ejer: Yulia Tsybulnikova, Rusland
Exc. 2, CK Skjærgaardens Mstar Troisgros
Ejer: Astri Aanestad, Norge
Exc. 3, CK Sandiana's Perfect Day
Ejer: Ingela Westphal, Sverige
Exc. 4, CK Mamili's What You See What You Get
Ejer: Hilde Tangen, Norge
Exc Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc Amikus Optimus Vitalis
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
Exc Unique Dogs Moonwalker
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
Exc Khaimas' Here Comes The Sun
Ejer: Gudrun Andersen, Norge
Cannot be judged Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Ikke mødt Duvasgårdens True Trophy
Ejer: Randi Breivik, Norge
Veteranklasse, hanner (1)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Star of Regulus' Lucky Punch
Ejer: Thomas Annesen, Rødovre
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, CACIB Amicus Leo vom Zarendorf
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
2. Res. CACIB My Leogrif Barthez
Ejer: Yulia Tsybulnikova, Rusland
3 Skjærgaardens Mstar Troisgros
Ejer: Astri Aanestad, Norge
4. Res. Cert Villa Bjørnebo's Mr Morelo
Ejer: Edel Sunde, Jan Rytter Sunde, Norge
Juniorklasse, tæver (7)
Exc. 1, CK Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Exc. 2, CK Gep's Big Bear's Smiles A Lot
Ejer: Irmelin Lefdal, Norge
Exc. 3, CK Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Exc. 4, CK Villa Bjørnebo's Miss Sharky
Ejer: Torill Gustafsson, Edel P. Sunde, Norge
Exc. CK Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Vg A'Solo Bel's Autumn Love Aviaja
Ejer: Henrik B. Sørensen, Lis Lundager, Aulum
Vg A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Mellemklasse, tæver (6)
Exc. 1, CK Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2 Skjærgaardens Disney-Minnie Mouse
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 3 Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 4 Leodania's Fantastic! Sandy
Ejer: Jette Hyllested, Kristian Hyllested, Brædstrup
Exc Khaimas' Royal Surprise
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Exc Leodania's Fantastic! Lady
Ejer: Marlene Secher Ølgod, Varde
Åben klasse, tæver (6)
Exc. 1, CK Rua Soleil Flower 2 Skærgaarden
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Rus Neva-Da Rebecka
Ejer: Anna Mikhaleva, Rusland
Exc. 3, CK Knatteberga's Haloween Gift
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Exc. 4 Kiramoon Athene
Ejer: Susanne Vorsaa, Sakskøbing
Exc Leodania's Fantastic! Daisy
Ejer: Randi Plesner, Mariager
Vg Star of Regulus' Soft Alpaca
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Championklasse, tæver (5)
Exc. 1, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2, CK Mamili's The Winner Takes it All
Ejer: Liv Gade, Norge
Exc. 3, CK Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 4, CK Curemidas Beautiful Diamond
Ejer: Liv Gade & Chris Gjessing, Norge
Ikke mødt Aldibara's Enjoying Corona Beer
Ejer: Roald Sagstad, Norge
Veteranklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Star of Regulus' Lucky Lips
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Exc. 2, CK Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson, Sverige
Ikke mødt Sjöwildas Missy Eliot
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert, CACIB Rua Soleil Flower 2 Skærgaarden
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
2. Res. Cert Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
3. Res. CACIB Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
4 Mamili's The Winner Takes it All
Ejer: Liv Gade, Norge

Års, 02-okt-16, DLK Udstilling
Dommer: Anette Bystrup (Danmark)
Antal tilmeldte hunde: 26, heraf 22 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (4)
SL. 1, Bedste Baby Khaimas' New Kid In The Pack
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
SL. 2 Knatteberga's Elit Hoopa
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
Ikke mødt Knatteberga's Elit Yveltal
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Ikke mødt Knatteberga's Elit Volcanion
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Juniorklasse, hanner (1)
G A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK, Bedste Mellem Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Ikke mødt Knatteberga's Haloween Ghost
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Åben klasse, hanner (3)
Exc. 1, CK, Bedste Åben Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2, CK Always Sunshine Extreme Zon
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
Exc. 3, CK Weika's Vetter I
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Championklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK, Bedste Champion Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc. 2, CK Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
Exc. 3, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Bedst i køn, hanner
1. BIR Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
2. Cert Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
3. Res. Cert Always Sunshine Extreme Zon
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
4 Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Juniorklasse, tæver (5)
Exc. 1, CK, Bedste Junior Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Exc. 2 Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Vg. 3 Khaimas' Spring Sage
Ejer: Susan Rosendal Bennetzen, Helle Gucfa Rosendal, Odense Sv
Vg. 4 Isaksen's Blue Lightning Athene
Ejer: Ninni Isabella Munch, Dennis S. Engelsen, Gørlev
G A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Mellemklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Surprise
Ejer: Mirian Dencher, Højer
Vg. 2 Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Ikke mødt Knatteberga's Haloween Gift
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Åben klasse, tæver (2)
Exc. 1 Weika's Jola
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Vg. 2 Granda Psia Psota
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Veteranklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Khaimas' Saturday Flame
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Ikke mødt Sjöwildas Missy Eliot
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
2 Khaimas' Saturday Flame
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
3. Res. Cert Khaimas' Royal Surprise
Ejer: Mirian Dencher, Højer
Opdrætsklasse
1. Hæderspræmie, Ærespræmie Khaimas'
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Sponsorer i Års

Sponsors

Ballerup, 17-sep-16, DKK International udstilling
Dommer: Leif Ragnar Hjorth
Antal tilmeldte hunde: 37, heraf 33 i officielle klasser
BIR og BIM på udstillingen i Ballerup
BIR/BIM
BIR og BIM på udstillingen i Ballerup 17-sep-16
Kiramoon BastianKausholm's Long Awaited Destiny
Kiramoon BastianKausholm's Long Awaited Destiny
Baby klasse, hanner (2)
SL. 1, Bedste Baby Khaimas' New Kid In The Pack
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
SL. 2 Aldibara's Kygo Rmx By LyVi
Ejer: Trine Johansen, Viby Sj.
Baby klasse, tæver (1)
L Lions of Dogs Polar Orca
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse
Hvalpeklasse, tæver (1)
Ikke mødt Laquettas Queen Bitch
Ejer: Kristina Truedsson, Sverige
Juniorklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Mamili's X Files
Ejer: Hilde Tangen, Norge
Exc. 2 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Exc. 3 Bonito vom Löwengarten
Ejer: Bente Skov, Tikøb
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Zesar-Taifun Leo Vom Jerichower Lan
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Ikke mødt Skjærgaardens Disney-Jiminy
Ejer: Rolf Dyrting, Rude
Åben klasse, hanner (6)
Exc. 1, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2, CK Khaimas' All My Loving
Ejer: Gitte Mülich, Per Heegaard Jørgensen, Dragør
Exc. 3 Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 4 Bajkowy Yogi Z Agatowego Lasu
Ejer: Jeanette & Jan Baunsøe, Humlebæk
Exc Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc Yeti-Taifun Leo Vom Jerichower Land
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Championklasse, hanner (6)
Exc. 1, CK Mamili's What You See What You Get
Ejer: Hilde Tangen, Norge
Exc. 2, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc. 3, CK Unique Dogs Moonwalker
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
Exc. 4, CK Khaimas' Here Comes The Sun
Ejer: Gudrun Andersen, Norge
Exc. CK Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Veteranklasse, hanner (1)
Exc. 1, CK Star of Regulus' Lucky Punch
Ejer: Thomas Annesen, Rødovre
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, CACIB Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
2. Res. Cert Mamili's X Files
Ejer: Hilde Tangen, Norge
3. Res. CACIB Mamili's What You See What You Get
Ejer: Hilde Tangen, Norge
4 Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Juniorklasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Exc. 2, CK Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Exc. 3 Bathsheba Dina Löwe von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Vg. 4 A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Mellemklasse, tæver (5)
Exc. 1, CK Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2, CK Skorres Wera
Ejer: Elisabet Andersson, Sverige
Vg. 3 Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Vg. 4 Lions of Dogs Bovidae Impala
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse
Vg Lions of Dogs Bovidae Saola
Ejer: Helle Ingemann Petersen, Michael Ingemann Mortensen, Allerød
Åben klasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Star of Regulus' Soft Alpaca
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Vg. 2 Kausholm's Long Awaited Star
Ejer: Steen Kokholm-Jørgensen, Brøndby
Championklasse, tæver (1)
Exc. 1, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Veteranklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson
Cannot be judged Star of Regulus' Lucky Lips
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Bedst i køn, tæver
1. BIM, CACIB Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
2. Cert, Res. CACIB Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
3. Res. Cert Star of Regulus' Soft Alpaca
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
4 Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson

Vamdrup, 20-21-aug, DKK National, Kreds 4
Dommer: Gunnar Nymann (Danmark)
Antal tilmeldte hunde: 21, heraf 16 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (3)
SL. 1, Bedste Baby Khaimas' New Kid In The Pack
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
SL. 2 Lions of Dogs Polar Lemmus
Ejer: Lena Andersen, Dennis Lund, Vissenbjerg
SL. 3 Lions of Dogs Polar Beluga
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse, Årslev
Baby klasse, tæver (2)
SL. 1 Lions of Dogs Polar Orca
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse
SL. 2 Lions of Dogs Polar Corax
Ejer: Benda Ulnits, Hjerm
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Lions of Dogs Bovidae Kudu
Ejer: Henriette Andersen, Susanne Schou, Årslev
G Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Åben klasse, hanner (5)
Exc. 1, CK Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2, CK Weika's Vetter I
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Exc. 3, CK Gambler Vom Hollsand
Ejer: Else Callesen, Føvling
Vg. 4 Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Vg Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Championklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
Exc. 2 Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Vg. 3 Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Bedst i køn, hanner
1. BIR Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
2. Cert Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
3. Res. Cert Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
4 Weika's Vetter I
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Juniorklasse, tæver (1)
Ikke mødt Khaimas' Spring Sage
Ejer: Susan Rosendal Bennetzen, Helle Gucfa Rosendal, Odense Sv
Mellemklasse, tæver (2)
Exc. 1 Lions of Dogs Bovidae Impala
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse
Vg. 2 Leodania's Fantastic! Lady
Ejer: Marlene Secher Ølgod, Varde
Åben klasse, tæver (1)
Exc. 1 Weika's Jola
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Veteranklasse, tæver (1)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Star of Regulus' Red Rose
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
Bedst i køn, tæver
1. BIM Star of Regulus' Red Rose
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by

Bornholm, 14-aug-16, DKK International udstilling
Dommer: Anna Kochan
Antal tilmeldte hunde: 19, heraf 18 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (1)
SL. 1, Bedste Baby Khaimas' New Kid In The Pack
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Juniorklasse, hanner (2)
Exc. 1, CK Mirkindes Adorable Nico
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Vg. 2 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Mellemklasse, hanner (2)
Exc. 1 Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Åben klasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Soldronningens Rolex By Caisa
Ejer: jo rune randeberg, Norge
Exc. 2, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 3 Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Championklasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Unique Dogs Moonwalker
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
Exc. 2, CK Unique Dogs Diamonds Are Forever
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
Exc. 3 Bölelejonet Xoxo Av Taavi
Ejer: Kristoffer Sætran, Elisabeth Storsæther, Norge
Ikke mødt Irtokarvan Prince Osama
Ejer: Veli-Pekka Kallberg, Finland
Bedst i køn, hanner
1. BIM, Cert, CACIB Soldronningens Rolex By Caisa
Ejer: jo rune randeberg, Norge
2. Res. Cert, Res. CACIB Unique Dogs Moonwalker
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
3 Unique Dogs Diamonds Are Forever
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
4 Mirkindes Adorable Nico
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Juniorklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Jolly Messed Up Mardi V.H. Leonhuus
Ejer: Elisabeth Storsæther, Kristoffer Sætran, Norge
Exc. 2 Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Ikke mødt Khaimas' Last Girl For Me
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Åben klasse, tæver (2)
Vg. 1 Dobryi Leonid Another X-Girl
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Cannot be judged Bella Cora von der Leo-Familie
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Championklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Artemis Chione
Ejer: Elisabeth Storsæther, Kristoffer Sætran, Norge
Exc. 2 Delicious Destiny Av Ronbalt
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Bedst i køn, tæver
1. BIR, CACIB Artemis Chione
Ejer: Elisabeth Storsæther, Kristoffer Sætran, Norge
2. Cert Jolly Messed Up Mardi V.H. Leonhuus
Ejer: Elisabeth Storsæther, Kristoffer Sætran, Norge

Bornholm, 13-aug-16, DKK International udstilling
Dommer: Jørgen Hindse (Danmark)
Antal tilmeldte hunde: 18, heraf 17 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (1)
SL. 1, Bedste Baby Khaimas' New Kid In The Pack
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Juniorklasse, hanner (2)
Exc. 1 Mirkindes Adorable Nico
Ejer: Lene Gjessing, Norge
G A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Mellemklasse, hanner (2)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Åben klasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Soldronningens Rolex By Caisa
Ejer: jo rune randeberg, Norge
Exc. 2, CK Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 3 Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Championklasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Unique Dogs Diamonds Are Forever
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
Exc. 2, CK Unique Dogs Moonwalker
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
Exc. 3, CK Bölelejonet Xoxo Av Taavi
Ejer: Kristoffer Sætran, Elisabeth Storsæther, Norge
Ikke mødt Irtokarvan Prince Osama
Ejer: Veli-Pekka Kallberg, Finland
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, CACIB Unique Dogs Diamonds Are Forever
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
2. Res. Cert, Res. CACIB Soldronningens Rolex By Caisa
Ejer: jo rune randeberg, Norge
3 Unique Dogs Moonwalker
Ejer: Jan Ivar Iversen, Norge
4 Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Juniorklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Exc. 2, CK Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Exc. 3 Jolly Messed Up Mardi V.H. Leonhuus
Ejer: Elisabeth Storsæther, Kristoffer Sætran, Norge
Åben klasse, tæver (1)
Exc. 1 Dobryi Leonid Another X-Girl
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Championklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Artemis Chione
Ejer: Elisabeth Storsæther, Kristoffer Sætran, Norge
Exc. 2, CK Delicious Destiny Av Ronbalt
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert, CACIB Artemis Chione
Ejer: Elisabeth Storsæther, Kristoffer Sætran, Norge
2. Res. CACIB Delicious Destiny Av Ronbalt
Ejer: Lene Gjessing, Norge
3. Res. Cert Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
4 Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge

Fuglebjerg, 02-jul-16, DLK udstilling
Dommer: Nathalie Mayer (Tyskland)
Antal tilmeldte hunde: 50, heraf 46 i officielle klasser
BIM og BIR på udstillingen i Fuglebjerg
BIR/BIM
BIM og BIR på udstillingen i Fuglebjerg 02-jul-16
Kausholm's Long Awaited DestinyNamupalan Bling Smack Chap
Kausholm's Long Awaited DestinyNamupalan Bling Smack Chap
Baby klasse, hanner (1)
SL. 1 Kiramoon Danish Dandy Delight
Ejer: Jeanette & Jan Baunsøe, Humlebæk
Baby klasse, tæver (2)
SL. 1, Bedste Baby Laquettas Queen Bitch
Ejer: Kristina Truedsson, Sverige
SL. 2 Kiramoon Danish Dagmar Delight
Ejer: Susanne Vorsaa, Sakskøbing
Hvalpeklasse, tæver (1)
SL. 1, Bedste Hvalp Fivas Chiquitita
Ejer: Susanne Oscarsson, Sverige
Juniorklasse, hanner (6)
Exc. 1, CK, Klubcert Bonito vom Löwengarten
Ejer: Bente Skov, Tikøb
Exc. 2 Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Exc. 3 Skjærgaardens Clafoutis De Mee Moo
Ejer: Carina Baumann Petersen, Faxe
Vg. 4 Khaimas' Last Boy For You
Ejer: Tomas Gustavsson, Inger Egrenius, Sverige
Vg Skjærgaardens Disney-Jiminy
Ejer: Rolf Dyrting, Rude
G Wonderpark's Hyacint CityOf Haarlem
Ejer: Susanne Keldgaard Nielsen, Søndersø
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Aleomas First Guy for us
Ejer: Mats Hall, Sverige
Vg. 2 Lions of Dogs Bovidae Kudu
Ejer: Henriette Andersen, Susanne Schou, Årslev
G Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Åben klasse, hanner (8)
Exc. 1, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2, CK Khaimas' Christmas Nanook
Ejer: Tomas Gustafsson
Exc. 3, CK Bajkowy Yogi Z Agatowego Lasu
Ejer: Jeanette & Jan Baunsøe, Humlebæk
Exc. 4, CK Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc Ursus Vom Löwengarten
Ejer: Christian Jensen, Herlufmagle
Vg Gambler Vom Hollsand
Ejer: Else Callesen, Føvling
Vg Always Sunshine Extreme Zon
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
Ikke mødt Weika's Vetter I
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Championklasse, hanner (4)
Exc. 1, CK, Klubcert Namupalan Bling Smack Chap
Ejer: Jessika Junehall, Sverige
Exc. 2, CK Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Exc. 3, CK Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc. 4, CK Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
Veteranklasse, hanner (1)
Ikke mødt Knockando's Qmp Quillon Red
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, Dansk Champion Namupalan Bling Smack Chap
Ejer: Jessika Junehall, Sverige
2. Res. Cert Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
3 Aleomas First Guy for us
Ejer: Mats Hall, Sverige
4 Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Juniorklasse, tæver (8)
Exc. 1, CK, Klubcert Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2 Bathsheba Dina Löwe von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Exc. 3 Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Vg. 4 Isaksen's Blue Lightning Luna
Ejer: Maria Isaksen, Odense
Vg Isaksen's Blue Lightning Ginger
Ejer: Frank Estrup-Harfot, Marianne Hirsborg, Ishøj
Disqualified Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Ikke mødt Khaimas' Spring Sage
Ejer: Susan Rosendal Bennetzen, Helle Gucfa Rosendal, Odense Sv
Ikke mødt Skorres Wera
Ejer: Elisabet Andersson, Sverige
Mellemklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Lions of Dogs Bovidae Saola
Ejer: Helle Ingemann Petersen, Michael Ingemann Mortensen, Allerød
Exc. 2 Lions of Dogs Bovidae Impala
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse
Disqualified Kausholm's Christmas Event Saga
Ejer: Kathrine Munkholm, Holland
Åben klasse, tæver (7)
Exc. 1, CK Star of Regulus' Soft Alpaca
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Exc. 2, CK Star of Regulus' Lucky Lips
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Exc. 3, CK Leodania's Baltic Liberty
Ejer: Merit Aumre Johansen, Kastrup
Exc. 4, CK Kausholm's Long Awaited Honey
Ejer: Hanne Samson, Stege
Exc Star of Regulus' Sweet Nothin's
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
Exc Kiramoon Athene
Ejer: Susanne Vorsaa, Sakskøbing
Vg Isaksen's All Stars Chili
Ejer: Maria Isaksen, Odense
Championklasse, tæver (4)
Exc. 1, CK, Klubcert Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2, CK Dragongårdens Heavenly Dream
Ejer: Jessika Junehall, Sverige
Exc. 3, CK Boyzone's Dragonfly
Ejer: Mats Hall, Sverige
Ikke mødt Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Veteranklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK, Klubcert, Bedste Veteran Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson
Exc. 2, CK Star of Regulus' Red Rose
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
Bedst i køn, tæver
1. BIM Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
2 Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson
3. Cert, Dansk Champion Dragongårdens Heavenly Dream
Ejer: Jessika Junehall, Sverige
4. Res. Cert Star of Regulus' Soft Alpaca
Ejer: Lillian Andersen, Bent Jakobsen, Lundby
Klub Champion Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Opdrætsklasse
1. Hæderspræmie, Ærespræmie Star of Regulus
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Ikke mødt Kausholm's
Ejer: Pia Ferrold, Nykøbing Sj.
Sponsorer i Fuglebjerg

Sponsors

Vejen, 12-jun-16, DKK International udstilling
Dommer: Frank Christiansen (Norge)
Antal tilmeldte hunde: 26, heraf 24 i officielle klasser
Hvalpeklasse, hanner (1)
L A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, tæver (1)
L A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Mellemklasse, hanner (3)
Vg. 1 Zesar-Taifun Leo Vom Jerichower Lan
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Vg. 2 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Vg. 3 Kiramoon Chale
Ejer: Jeannett Skou Mattrup, Ribe
Åben klasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Laquetta Dole
Ejer: Anna Svensson, Sverige
Exc. 2 Davos Loewe vom Silvestersee
Ejer: Meike & Andreas Koltkau, Tyskland
Exc. 3 Yeti-Taifun Leo Vom Jerichower Land
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Championklasse, hanner (6)
Exc. 1, CK Rua Soleil Special 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc. 3, CK Khaimas' Here Comes The Sun
Ejer: Gudrun Andersen, Norge
Exc. 4 Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc Skjærgaardens Mstar Troigros
Ejer: Astri Aanestad, Norge
Ikke mødt Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
Bedst i køn, hanner
1. BIR, CACIB Rua Soleil Special 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
2. Res. CACIB Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
3 Khaimas' Here Comes The Sun
Ejer: Gudrun Andersen, Norge
4. Cert Laquetta Dole
Ejer: Anna Svensson, Sverige
Juniorklasse, tæver (5)
Exc. 1, CK Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Exc. 2 Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Vg. 3 Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Vg. 4 Bilyana Leo vom Flammberg
Ejer: Sofie Blæhr, Jens Blæhr, Sæby
Cannot be judged Bali Leo Vom Flammberg
Ejer: Gerd, Astrid & Lena Schmidthaus, Tyskland
Mellemklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Skjærgaardens Disney-Minnie Mouse
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Ikke mødt Rua Soleil Flower 2 Skjærgaarden
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Åben klasse, tæver (1)
Ikke mødt Løveliens Nala Of Norris
Ejer: Vegard Nordmo, Norge
Championklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Boyzone's playing for keeps
Ejer: Elisabeth Sætre, Norge
Exc. 2, CK Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Vg. 3 Oceana-Susanna Leo Vom Jerichower L
Ejer: Gerd, Astrid & Lena Schmidthaus, Tyskland
Veteranklasse, tæver (1)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert, CACIB Boyzone's playing for keeps
Ejer: Elisabeth Sætre, Norge
2. Res. Cert Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
3. Res. CACIB Skjærgaardens Disney-Minnie Mouse
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
4 Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge

Vejen, 11-jun-16, DKK International udstilling
Dommer: Jurate Butkiene (Litauen)
Antal tilmeldte hunde: 31, heraf 29 i officielle klasser
Hvalpeklasse, hanner (1)
SL. 1 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, tæver (1)
SL. 1, Bedste Hvalp A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Juniorklasse, hanner (1)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Jedeon-Bailoo de la Legende du Chen
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Vg. 2 Zesar-Taifun Leo Vom Jerichower Lan
Ejer: Marek Morawski, Tyskland
Vg. 3 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Åben klasse, hanner (5)
Exc. 1, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2, CK Laquetta Dole
Ejer: Anna Svensson, Sverige
Exc. 3 Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 4 Yeti-Taifun Leo Vom Jerichower Land
Ejer: Marek Morawski, Tyskland
Ikke mødt Khaimas' Christmas Minik
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Championklasse, hanner (6)
Exc. 1, CK Rua Soleil Special 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc. 3 Skjærgaardens Mstar Troigros
Ejer: Astri Aanestad, Norge
Exc. 4 Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc Khaimas' Here Comes The Sun
Ejer: Gudrun Andersen, Norge
Exc Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, CACIB Jedeon-Bailoo de la Legende du Chen
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
2. Res. Cert, Res. CACIB Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
3 Rua Soleil Special 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
4 Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Juniorklasse, tæver (5)
Exc. 1, CK Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Exc. 3 Rua Soleil Fleur de Lis
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Exc. 4 Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Vg Bathsheba Dina Löwe von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Mellemklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Rua Soleil Flower 2 Skjærgaarden
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Jadore-Bailoo de la Legende du Chen
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Exc. 3 Skjærgaardens Disney-Minnie Mouse
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Åben klasse, tæver (2)
Ikke mødt Løveliens Nala Of Norris
Ejer: Vegard Nordmo, Norge
Ikke mødt Amira Löwe Von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Championklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Rua Soleil Michelle Ma Belle
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Exc. 2, CK Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 3, CK Boyzone's playing for keeps
Ejer: Elisabeth Sætre, Norge
Veteranklasse, tæver (1)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson
Bedst i køn, tæver
1. BIM, CACIB Rua Soleil Michelle Ma Belle
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
2. Cert, Res. CACIB Rua Soleil Flower 2 Skjærgaarden
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
3. Res. Cert Jadore-Bailoo de la Legende du Chen
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
4 Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge

Vejen, 10-jun-16, DKK International udstilling
Dommer: Uschi Eisner (Østrig)
Antal tilmeldte hunde: 27, heraf 25 i officielle klasser
Hvalpeklasse, hanner (1)
SL. 1, Bedste Hvalp A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, tæver (1)
SL. 1 A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Zesar-Taifun Leo Vom Jerichower Lan
Ejer: Marek Morawski, Tyskland
Vg. 2 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Vg. 3 Jedeon-Bailoo de la Legende du Chen
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Åben klasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Yeti-Taifun Leo Vom Jerichower Land
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Exc. 2, CK Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 3 Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Ikke mødt Khaimas' Christmas Minik
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Championklasse, hanner (7)
Exc. 1, CK Rua Soleil Special 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
Exc. 3, CK Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc. 4, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc Khaimas' Here Comes The Sun
Ejer: Gudrun Andersen, Norge
Exc Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
Exc Skjærgaardens Mstar Troigros
Ejer: Astri Aanestad, Norge
Bedst i køn, hanner
1. BIR, CACIB Rua Soleil Special 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
2. Res. CACIB Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
3. Cert Yeti-Taifun Leo Vom Jerichower Land
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
4 Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Juniorklasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
Exc. 2, CK Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 3 Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Exc. 4 Rua Soleil Fleur de Lis
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Mellemklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Jadore-Bailoo de la Legende du Chen
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Exc. 2, CK Skjærgaardens Disney-Minnie Mouse
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 3 Rua Soleil Flower 2 Skjærgaarden
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Åben klasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Rua Soleil Michelle Ma Belle
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
Ikke mødt Løveliens Nala Of Norris
Ejer: Vegard Nordmo, Norge
Championklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Boyzone's playing for keeps
Ejer: Elisabeth Sætre, Norge
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert, CACIB Rua Soleil Michelle Ma Belle
Ejer: Natalia Romanova, Rusland
2. Res. CACIB Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
3. Res. Cert Mirkindes Adorable Sydney
Ejer: Lene Gjessing, Norge
4 Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge

Årslev, Fyn, 28-maj-16, DLK Udstilling
Dommer: Corry Veenema-Smeets (Holland)
Antal tilmeldte hunde: 29, heraf 25 i officielle klasser
Hvalpeklasse, hanner (1)
SL. 1 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, tæver (3)
SL. 1, Bedste Hvalp Isaksen's Blue Lightning Luna
Ejer: Maria Isaksen, Odense
SL. 2 Isaksen's Blue Lightning Ginger
Ejer: Frank Estrup-Harfot, Marianne Hirsborg, Ishøj
L A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Juniorklasse, hanner (3)
Vg. 1 Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Wonderpark's Hyacint CityOf Haarlem
Ejer: Susanne Keldgaard Nielsen, Søndersø
Vg. 3 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Mellemklasse, hanner (2)
Vg. 1 Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Vg. 2 Kiramoon Chale
Ejer: Jeannett Skou Mattrup, Ribe
Åben klasse, hanner (6)
Exc. 1 Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2 Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Vg. 3 Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Vg. 4 Bronson
Ejer: Anne Grete Pontoppidan
Vg Kiramoon Cemal
Ejer: Marianne Hirsborg, Frank Estrup-Harfot, Ishøj
Ikke mødt Always Sunshine Extreme Zon
Ejer: Linda Quirol, Jan Madsen, Rønde
Championklasse, hanner (2)
Exc. 1, CK Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
Exc. 2, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Veteranklasse, hanner (1)
Cannot be judged Knockando's Qmp Quillon Red
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Bedst i køn, hanner
1. BIM Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
2 Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Juniorklasse, tæver (5)
Exc. 1, CK, Bedste Junior Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2, CK Bathsheba Dina Löwe von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Exc. 3 Khaimas' Spring Sage
Ejer: Susan Rosendal Bennetzen, Helle Gucfa Rosendal, Odense Sv
Exc. 4 Bilyana Leo vom Flammberg
Ejer: Sofie Blæhr, Jens Blæhr, Sæby
Exc Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Åben klasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Isaksen's All Stars Chili
Ejer: Maria Isaksen, Odense
Exc. 2 Amira Löwe Von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Vg. 3 Wonderpark's Ametyst
Ejer: Ninni Isabella Munch, Dennis Engelsen, Gørlev
Ikke mødt Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Championklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Khaimas' Saturday Flame
Ejer: Pia og Jørgen Hansen, Helsinge
Exc. 2, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Bedst i køn, tæver
1. BIR Khaimas' Saturday Flame
Ejer: Pia og Jørgen Hansen, Helsinge
2. Cert Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
3. Res. Cert Isaksen's All Stars Chili
Ejer: Maria Isaksen, Odense
4 Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Opdrætsklasse
1. Hæderspræmie Wonderpark's
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse

Køge, 14-maj-16, DKK Kreds 2 national
Dommer: Carsten Birk (Danmark)
Antal tilmeldte hunde: 19, heraf 17 i officielle klasser
BIR og BIM på udstillingen i Køge
BIR/BIM
BIR og BIM på udstillingen i Køge 14-maj-16
Romeo Vom DreiburgenlandKausholm's Long Awaited Destiny
Romeo Vom DreiburgenlandKausholm's Long Awaited Destiny
Baby klasse, tæver (1)
Ikke mødt Kiramoon Danish Dagmar Delight
Ejer: Susanne Vorsaa, Sakskøbing
Hvalpeklasse, tæver (1)
L A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Juniorklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Vg. 2 Wonderpark's Hyacint CityOf Haarlem
Ejer: Susanne Keldgaard Nielsen, Store Heddinge
Vg. 3 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Mellemklasse, hanner (2)
Exc. 1, CK Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2 Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Åben klasse, hanner (1)
Exc. 1, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Championklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc. 2, CK Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
Ikke mødt Lazylion's Xlnt Eros
Ejer: Tiina Laine, Finland
Bedst i køn, hanner
1. BIR Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
2. Cert Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
3 Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
4 Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Juniorklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2 Bathsheba Dina Löwe von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Vg. 3 Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Mellemklasse, tæver (1)
Vg. 1 Lions of Dogs Bovidae Saola
Ejer: Helle Ingemann Petersen, Michael Ingemann Mortensen, Allerød
Åben klasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2 Amira Löwe Von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Exc. 3 Kausholm's Long Awaited Honey
Ejer: Hanne Samson, Stege
Exc. 4 Knatteberga's Danska Top Model
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
2. Res. Cert Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.

Roskilde, 01-maj-16, DKK International udstilling
Dommer: Inge Artsøe (Danmark)
Antal tilmeldte hunde: 38, heraf 34 i officielle klasser
Baby klasse, tæver (2)
SL. 1, Bedste Baby Fiva's Chiquitita
Ejer: Susanne Oscarsson, Sverige
Ikke mødt Kiramoon Danish Dagmar Delight
Ejer: Susanne Vorsaa, Sakskøbing
Hvalpeklasse, hanner (1)
L A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, tæver (1)
SL. 1, Bedste Hvalp A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Juniorklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Faithful Amigo Eau De Moshino
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Exc. 2 Knatteberga's Haloween Ghost
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Vg. 3 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Mellemklasse, hanner (5)
Exc. 1, CK Aleomas First Guy for us
Ejer: Mats Hall, Sverige
Exc. 2 Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Vg. 3 Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Vg. 4 Lejonhjärta Byggvir
Ejer: Annette Lerjéus, Sverige
Vg Shimani's Hej H Rockn' Roll
Ejer: Tomas Gustafsson
Åben klasse, hanner (5)
Exc. 1 Khaimas' Christmas Nanook
Ejer: Tomas Gustafsson
Exc. 2 Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Vg. 3 Laquetta Dole
Ejer: Anna Svensson, Sverige
Vg. 4 Bajkowy Yogi Z Agatowego Lasu
Ejer: Jeanette & Jan Baunsøe, Humlebæk
Ikke mødt Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Championklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
Exc. 2 Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Ikke mødt Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, CACIB Aleomas First Guy for us
Ejer: Mats Hall, Sverige
2. Res. Cert, Res. CACIB Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
3 Faithful Amigo Eau De Moshino
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Juniorklasse, tæver (8)
Exc. 1, CK Kausholm's Christmas Event By StiVi
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Exc. 2 Faithful Amigo Eau De Chanel
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Exc. 3 Skorres Wera
Ejer: Elisabet Andersson, Sverige
Exc. 4 Knockando's Yin Tiger Of Villany
Ejer: Ruth Lintonsson, Sverige
Exc Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia og Jørgen Hansen, Helsinge.
Vg Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Ikke mødt Knatteberga's Haloween Pumpkin
Ejer: Maria S. Gudmestad, Norge
Ikke mødt Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Åben klasse, tæver (4)
Exc. 1 Kausholm's Long Awaited Honey
Ejer: Hanne Samson, Stege
Exc. 2 Leodania's Baltic Liberty
Ejer: Merit Aumre Johansen, Kastrup
Vg. 3 Knatteberga's Danska Top Model
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Ikke mødt Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Championklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Boyzone's Dragonfly
Ejer: Mats Hall, Sverige
Exc. 2, CK Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Exc. 3 Lejonhjärta Auregia
Ejer: Annette Lerjéus, Sverige
Veteranklasse, tæver (3)
Exc. 1 Star of Regulus' Red Rose
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
Exc. 2 Sjöwildas Missy Eliot
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Vg. 3 Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert Kausholm's Christmas Event By StiVi
Ejer: Christina Johnsen, Norge
2. CACIB Boyzone's Dragonfly
Ejer: Mats Hall, Sverige
3. Res. CACIB Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev

Roskilde, 30-apr-16, DKK International udstilling
Dommer: V. M. Soleckyl Szpuar (Polen)
Antal tilmeldte hunde: 43, heraf 39 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (1)
SL. 1, Bedste Baby Kiramoon Danish Dandy Delight
Ejer: Jeanette & Jan Baunsøe, Humlebæk
Baby klasse, tæver (1)
Ikke mødt Kiramoon Danish Dagmar Delight
Ejer: Susanne Vorsaa, Sakskøbing
Hvalpeklasse, hanner (1)
L A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, tæver (1)
SL. 1, Bedste Hvalp A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Juniorklasse, hanner (7)
Exc. 1, CK Faithful Amigo Eau De Moshino
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Exc. 2, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Exc. 3 Bonito vom Löwengarten
Ejer: Bente Skov, Tikøb
Vg. 4 Kiramoon Chale
Ejer: Jeannett Skou Mattrup, Ribe
G Wonderpark's Hyacint CityOf Haarlem
Ejer: Susanne Keldgaard Nielsen, Søndersø
G Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
G Kausholm's Christmas Event Sune
Ejer: Thomas Ladefoged Primby, Kirke Hyllinge
Mellemklasse, hanner (5)
Exc. 1, CK Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2, CK Lejonhjärta Byggvir
Ejer: Annette Lerjéus, Sverige
Exc. 3 Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Vg. 4 Shimani's Hej H Rockn' Roll
Ejer: Tomas Gustafsson
Vg Knatteberga's Haloween Ghost
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Åben klasse, hanner (5)
Exc. 1, CK Laquetta Dole
Ejer: Anna Svensson, Sverige
Exc. 2, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 3 Khaimas' Christmas Nanook
Ejer: Tomas Gustafsson
Ikke mødt Weika's Vetter I
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Ikke mødt Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Championklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Exc. 2, CK Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
Cannot be judged Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Bedst i køn, hanner
1. BIR, Cert, CACIB Laquetta Dole
Ejer: Anna Svensson, Sverige
2. Res. Cert, Res. CACIB Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
3 Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
4 Faithful Amigo Eau De Moshino
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Juniorklasse, tæver (10)
Exc. 1, CK Faithful Amigo Eau De Chanel
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Exc. 2, CK Skorres Wera
Ejer: Elisabet Andersson, Sverige
Exc. 3, CK Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 4 Kausholm's Christmas Event By StiVi
Ejer: Christina Johnsen, Norge
Exc Knockando's Yin Tiger Of Villany
Ejer: Ruth Lintonsson, Sverige
Vg Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Cannot be judged Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
Ikke mødt Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Ikke mødt Knatteberga's Haloween Pumpkin
Ejer: Maria S. Gudmestad, Norge
Ikke mødt Medvebergi Maszkos Khaleesi
Ejer: Margareta Skarrnhall, Sverige
Mellemklasse, tæver (1)
Exc. 1, CK Lions of Dogs Bovidae Saola
Ejer: Helle Ingemann Petersen, Michael Ingemann Mortensen, Allerød
Åben klasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2 Leodania's Baltic Liberty
Ejer: Merit Aumre Johansen, Kastrup
Vg. 3 Kausholm's Long Awaited Honey
Ejer: Hanne Samson, Stege
Vg. 4 Knatteberga's Danska Top Model
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Championklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK Lejonhjärta Auregia
Ejer: Annette Lerjéus, Sverige
Exc. 2, CK Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Veteranklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Knockando's Qmp Quinta Red
Ejer: Kristina Truedsson
Exc. 2 Sjöwildas Missy Eliot
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert, CACIB Lejonhjärta Auregia
Ejer: Annette Lerjéus, Sverige
2. Res. Cert, Res. CACIB Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
3 Faithful Amigo Eau De Chanel
Ejer: Christina Johnsen, Norge
4 Skorres Wera
Ejer: Elisabet Andersson, Sverige

Blovstrød, 20-mar-16, DLK Udstilling
Dommer: Sanna Vakkilainen (Finland)
Antal tilmeldte hunde: 51, heraf 44 i officielle klasser
Baby klasse, hanner (1)
SL. 1 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Tina Rasmussen, Hundslund
Baby klasse, tæver (3)
SL. 1, Bedste Baby Isaksen's Blue Lightning Luna
Ejer: Maria Isaksen, Odense S
SL. 2 Fiva's Chiquitita
Ejer: Susanne Oscarsson, Sverige
SL. 3 A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, hanner (1)
ML Khaimas' Last Boy For You
Ejer: Tomas Gustavsson, Inger Egrenius, Sverige
Hvalpeklasse, tæver (2)
SL. 1, Bedste Hvalp Khaimas' Last Girl For Me
Ejer: Pia & Jørgen Hansen, Helsinge
L Miss Ella vom Kaniberg
Ejer: Ane Rytter, Ballerup
Juniorklasse, hanner (9)
Exc. 1, CK, Bedste Junior Aleomas First Guy for us
Ejer: Mats Hall, Sverige
Exc. 2, CK Khaimas' Royal Dreamer
Ejer: Thomas Lind, Fredensborg
Exc. 3 Wonderpark's Hyacint CityOf Haarlem
Ejer: Susanne Keldgaard Nielsen, Store Heddinge
Exc. 4 Knatteberga's Haloween Ghost
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Exc Skjærgaardens Clafoutis De Mee Moo
Ejer: Carina Baumann Petersen, Faxe
Vg Khaimas' Spring Breaker
Ejer: Lotte Valsted, Linda Valsted, Store Fuglede
Vg Bonito vom Löwengarten
Ejer: Bente Skov, Tikøb
Vg Khaimas' Royal Diamond
Ejer: Nicholas Harkjær, Helsinge
G Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
Mellemklasse, hanner (2)
Exc. 1, CK Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
G Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Åben klasse, hanner (5)
Exc. 1, CK Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Vg. 2 Khaimas' Christmas Nanook
Ejer: Tomas Gustafsson
Vg. 3 Always Sunshine Extreme Zon
Ejer: Linda Quirol, Rønde
G Gambler Vom Hollsand
Ejer: Else Callesen, Føvling
G Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Championklasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Rua Soleil 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby, Norge
Exc. 2, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Vg. 3 Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
Vg. 4 Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Bedst i køn, hanner
1. BIM Rua Soleil 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby, Norge
2 Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
3. Cert Aleomas First Guy for us
Ejer: Mats Hall, Sverige
4. Res. Cert Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Juniorklasse, tæver (10)
Exc. 1, CK Skjærgaardens Macarons De MeeMoo
Ejer: Tone Mosby, Norge
Exc. 2, CK Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 3, CK Knatteberga's Haloween Gift
Ejer: Maria-Helen Andersson, Sverige
Exc. 4 Wonderpark's Narcis My Story
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Exc Wonderpark's Krokus Blue Pearl
Ejer: Maria Fogh Dalmeijer, Hans Dalmeijer, Greve
Exc Khaimas' Spring Dawn
Ejer: Pia og Jørgen Hansen, Helsinge
Vg Khaimas' Spring Sage
Ejer: Susan Rosendal Bennetzen, Helle Gucfa Rosendal, Odense Sv
G Lions of Dogs Bovidae Saola
Ejer: Helle Ingemann Petersen, Michael Ingemann Mortensen, Allerød
Cannot be judged Bathsheba Dina Löwe von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Disqualified Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Mellemklasse, tæver (2)
Exc. 1 Knatteberga's Danska Top Model
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Vg. 2 Shimani's Hej H Acapella
Ejer: Susanne Oscarsson, Sverige
Åben klasse, tæver (6)
Exc. 1, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Exc. 2 Wonderpark's Ametyst
Ejer: Ninni Isabella Munch, Dennis Engelsen, Gørlev
Vg. 3 Dobryi Leonid Another X-Girl
Ejer: Pia og Jørgen Hansen, Helsinge
G Star of Regulus' Sweet Nothin's
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
G Amira Löwe Von Zuarin
Ejer: Svetlana Gertsen, Frørup
Ikke mødt Leodania's Baltic Liberty
Ejer: Merit Aumre Johansen, Kastrup
Championklasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Boyzone's Dragonfly
Ejer: Mats Hall, Sverige
Exc. 2, CK Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Exc. 3, CK Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby, Norge
Ikke mødt Wonderpark's Diamant
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Veteranklasse, tæver (2)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Sjöwildas Missy Eliot
Ejer: Annelie Bloom Karlskoga, Sverige
Exc. 2 Star of Regulus' Red Rose
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
Bedst i køn, tæver
1. BIR Boyzone's Dragonfly
Ejer: Mats Hall, Sverige
2. Cert Sjöwildas Missy Eliot
Ejer: Annelie Bloom Karlskoga, Sverige
3 Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
4. Res. Cert Skjærgaardens Macarons De MeeMoo
Ejer: Tone Mosby, Norge
Opdrætsklasse
1. Hæderspræmie, Ærespræmie Wonderpark's
Ejer: Daimi Larsen, Slagelse
Ikke mødt Star of Regulus'
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Sponsorer i Blovstrœd

Sponsors

Fredericia, 13-feb-16, DKK International udstilling
Dommer: Piet Roosenbom (Belgien)
Antal tilmeldte hunde: 33, heraf 30 i officielle klasser
BIR og BIM på udstillingen i Fredericia
BIR/BIM
BIR og BIM på udstillingen i Fredericia 13-feb-16
Romeo Vom DreiburgenlandSkjærgaardens M.Star Noma
Romeo Vom DreiburgenlandSkjærgaardens M.Star Noma
Baby klasse, hanner (1)
SL. 1 A'Solo Bel's Autumn Love Anakin
Ejer: Tina Rasmussen, Hundslund
Baby klasse, tæver (1)
SL. 1, Bedste Baby A'Solo Bel's Autumn Love Annabell
Ejer: Mads Emil Obel, Holstebro
Hvalpeklasse, tæver (1)
SL. 1, Bedste Hvalp Birka vom Löwengarten
Ejer: Karen Marie Olesen, Saltum
Juniorklasse, hanner (5)
Exc. 1, CK Zesar-Taifun Leo Vom Jerichower Lan
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Exc. 2 Kiramoon Chale
Ejer: Jeannett Skou Mattrup, Ribe
Vg. 3 Lions of Dogs Bovidae Kudu
Ejer: Henriette Andersen, Susanne Schou, Årslev
Vg. 4 Leodania's Fantastic! Goliath
Ejer: Peter Jensen, Hadsten
G Kiramoon Chano
Ejer: Pia Degn, Jørgen Degn, Kolding
Mellemklasse, hanner (3)
Exc. 1, CK Elvis Vom Welland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc. 2, CK Løveriket's Handsome Theo Of Wa-Le
Ejer: Tina Quist, Norge
Exc. 3 Summer Sunset Ginger Heaven
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Åben klasse, hanner (6)
Exc. 1, CK Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
Exc. 2, CK Yeti-Taifun Leo Vom Jerichower Land
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Exc. 3 Knockando's XO Delamain Christmas
Ejer: Peter Dyhr, Lystrup
Exc. 4 Gambler Vom Hollsand
Ejer: Else Callesen, Føvling
Vg Ursus Vom Löwengarten
Ejer: Christian Jensen, Herlufmagle
Vg Bronson
Ejer: Anne Grete Pontoppidan
Championklasse, hanner (4)
Exc. 1, CK Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
Exc. 2, CK Rua Soleil 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 3 Star of Regulus' Sweet Child O Mine
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Exc. 4 Wonderpark's Smaragd
Ejer: Lotte Trabjerg, Frank Kristensen, Odense N
Bedst i køn, hanner
1. BIR, CACIB Romeo Vom Dreiburgenland
Ejer: Birgit Dissing, Skals
2. Cert, Res. CACIB Rua Soleil 4 Skaergaardens
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
3. Res. Cert Kiramoon Bastian
Ejer: Vibeke Jung, Boeslunde
4 Yeti-Taifun Leo Vom Jerichower Land
Ejer: Marek & Angelika Morawski, Tyskland
Juniorklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Skjærgaardens Macarons De Mee Moo
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Vg. 2 Kausholm's Christmas Event Troll
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Vg. 3 Lions of Dogs Bovidae Impala
Ejer: Henriette Andersen, Nr Lyndelse
Mellemklasse, tæver (1)
Exc. 1, CK Knatteberga's Danska Top Model
Ejer: Susanne Obel, Holstebro
Åben klasse, tæver (4)
Exc. 1, CK Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.
Vg. 2 Kausholm's Long Awaited Honey
Ejer: Hanne Samson, Stege
Vg. 3 Star of Regulus' Sweet Nothin's
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
G Wonderpark's Opal
Ejer: Anne Grete Pontoppidan
Championklasse, tæver (3)
Exc. 1, CK Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
Exc. 2, CK Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
Exc. 3 Boyzone's playing for keeps
Ejer: Elisabeth Sætre, Norge
Veteranklasse, tæver (1)
Exc. 1, CK, Bedste Veteran Star of Regulus' Red Rose
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
Bedst i køn, tæver
1. BIM, Cert, CACIB Skjærgaardens M.Star Noma
Ejer: Tone Mosby & Laila Kleveland, Norge
2. Res. CACIB Star of Regulus' Soft Pashmina
Ejer: Birger Jensen, Kristina Jensen, Henrik Jensen, Ena Jensen, Fjenneslev
3 Star of Regulus' Red Rose
Ejer: Kirsten Caspersen, Bogø by
4. Res. Cert Kausholm's Long Awaited Destiny
Ejer: Pia Ferrold, Bente Ferrold, Nykøbing Sj.